Főoldal | Elérhetőségeink | Köszöntő | Pályázat | Hírek |

Fábiánsebestyén címer

Nyitó oldal

Kedves olvasóink !

Fábiánsebestyén község hivatalos oldalának, a FABIANSEBESTYEN.HU -nak akadálymentesített verzióját olvassa.

Fábiánsebestyén Csongrád megye északkeleti részén, a Tiszától keletre helyezkedik el. A középkorban a település első lakói betelepített kunok voltak. A tatárjárás után elnéptelenedett falu újjáépítéséről IV. Béla gondoskodott. Maróthy III. János macsói bán 1435-ben vízivárat építtetett a környék lakosainak védelmére, és templomot alapított a két védőszent, Szent Fábián és Szent Sebestyén emlékére. 1872- ben tanyarendszerű pusztaközségből nagyközséggé alakult. A falu ma is álló és működő temploma 1932-ben épült Árpádházi Szent Erzsébet tiszteletére. 1940. augusztus 6-án hirdették ki az ONCSA-ról szóló törvénycikket, amelynek célja a segélyezés helyett a leginkább támogatásra szoruló néprétegek gazdasági, erkölcsi és szellemi felemelése volt. A települést 1941-43 között mintaközségként építették ki 200 családi házzal, iskolával, óvodával, utcai díszfákkal és cserjékkel. A felújított Cserna-féle szélmalom előzetes bejelentkezéssel látogatható, telefonszám: 63/366-597. A szélmalom udvarán kialakított színvonalas park alkalmas baráti összejövetelek, családi rendezvények, piknikek megtartására. A település külterületén feltárt Pusztatemplom-rom a település történelmének régmúltjába vezeti vissza az érdeklődő látogatót.
Cím: 6625 Fábiánsebestyén, Szabadság tér 2.
Telefon: 63/366-555 | Fax: 63/366-555
Honlap: www.fabiansebestyen.hu | e-mail: polghivfabian@tanet.hu

Ezen oldal létrehozásásnak főbb irányelve, hogy a lehető legszélesebb közönség részére elérhetővé váljék egy adott weboldal. Ezt a weboldalt is úgy készítettük el, hogy a vakok és gyengén látók által alkalmazott felolvasószoftver is be tudja olvasni, ugyanígy a mobiltelefonnal vagy PDA-val netezők is hasznosítani tudják a tartalmakat.

Amikor az accessibility szóba kerül, legtöbbször a testi fogyatékosokra gondolunk, azonban ennél szélesebb az a csoport, melynek igényeit az akadálymentes oldalak készítésekor figyelembe kell vennünk. A web fejlődése folyamán volt olyan időszak, amikor a különböző gyártók által készített webböngészők eltérő módon (vagy hibásan, esetleg egyáltalán nem) jelenítettek meg web tartalmakat, így végeredményben a potenciális közönség egy részének valós "accessibility" problémát jelentettek. Ezért az első fontos lépés a webes szabványokban testet öltött közmegegyezés volt - ma már ezeknek a szabványoknak (HTML, XHTML, CSS) illik megfelelnünk, amikor website-ot készítünk, hogy az a legtöbb böngészővel, és így a lehető legszélesebb közönség számára elérhető legyen.

-A vakok, gyengénlátók, színvakok és színtévesztők nyilvánvalóan érintettek. Ez a csoport a webet használóknak nem elhanyagolható része. Alapvetően érintett minden olyan felhasználó, aki látásában, hallásában vagy mozgásában korlátozott, vagy az információt valamilyen okból nehezen, vagy csak részben képes feldolgozni.

-Testi fogyatékosok, vagy a mozgásukban valamilyen módon korlátozott felhasználók, akiknek gondot okozhat az egér vagy a billentyűzet használata.

-Azok a felhasználók, akik a webet mobiltelefonról vagy PDA-ról érik el.

-Régi számítógépet, régi böngészőt használók, modemes internet-használók: azok a szervezetek és magánszemélyek, akik (például anyagi okokból) nem tértek át korszerű szoftverekre, új számítógépekre.

-A fiatal (5-10 éves) internet-használóknak szintén okozhat problémát a szem-kéz koordináció és az olvasás.

-Az idősek. A "Silver Surfer" csoport szintén nem elhanyagolható célcsoport, mely a gazdagabb nyugati országokban dinamikusan növekszik, és egyre többet is költ online csatornákon. Ez a csoport az akadálymentes web szempontjából a gyengébb látás, korlátozott mozgás és gyengébb szem-kéz koordináció miatt lehet érintett.

Gyengénlátók számára készült oldal változat
Teljes oldal tartalom